гыйнвар, 2017 ел
җомга

Мәчкәрә мәктәп-интернаты укучылары янына район пенсионерлар союзы әгъзалары кунак булып килгәннәр. “Бу безнең балалар өчен көтеп алынган зур бәйрәм булды. Алар килүгә тәрбияче Рузилә Миргазизова һәм педагог-оештыручы Зөлфәт Баязитов җитәкчелегендә балалар һәм мәктәбебез коллективы  концерт программасы әзерләгән иде.

Зур Кукмараның спорт яратучылар төбәге булганы беркемгә дә сер түгел. Спорт белән шөгыльләнүдән тыш, бу авылда яшәүче ир-егетләр яшь килеш вафат булган авылдаш спортчылары истәлегенә ел саен зурлап спорт турнирлары да үткәрәләр.

Якташыбыз, Татарстанның мәдәният хезмәткәре, Татарстан язучылар берлегенең Шәйхи Маннур һәм Саҗидә Сөләйманова исемендәге әдәби бүләкләр лауреаты Рәниф Шәриповның “Җомга” дигән китабы басылып чыкты.

Өченче чакырылыш район Советының чираттагы унбишенче утырышының көн тәртибендә район Уставына үзгәрешләр кертү проекты ( II укылыш), районда муниципаль хезмәт турында район Советының 28.01.2013 елгы 2 санлы карары белән расланган Кагыйдәнамәгә үзгәрешләр кертү проекты, район территориясендәге җирләрдән файдалануларны муниципаль контрольдә тоту турындагы Кагыйдәнамәгә үзгәрешләр кертү, муниципаль предприятие, учреждениеләргә (оешмаларга) исем бирү, гражданнарның, оешмаларның һәм тарихи вакыйгаларның исемнәрен мәңгеләштерү максатындамуниципаль предприятие, учреждениеләр (оешмалар) исемнәрен үзгәртү, җирле үзидарә органнарында муниципаль норматив хокукый актлар реестрларын алып бару тәртибе һәм оештыру, район милек һәм җир мөнәсәбәтләре Палатасы рәисен билгеләү турындагы мәсьәләләр каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: