август, 2017 ел
җомга

Пычак авылы китапханәчесе халык авыз иҗаты аша укучыларның фикерләү сәләтен үстерү; балаларда иптәшлек, дуслык, кешелеклелек сыйфатлры тәрбияләү, максатыннан “Тапкырларга табышмак” дигән балалар өчен кичә үткәрде. Балалар “Дуслык” һәм “Кояшкай” командаларына  бүленеп 5 турда көч сынаштылар.“Җомак әйтәм тап”, “Сорау миннән –җавап сездән”,”Серле кунак”, “.”Шарадалар” һәм “Кем җитез” дигән уеннарда катнашып“Кояшкай “командасы җиңү яулады. Бәйрәм бик күңелле булды.

10 - август көнне Пычак авылы китапханәсендә балаларның тапкырлыкларын сынау, тирәнәйтү белемнәрен максатыннан “Тапкырларга табышмак ” дигән балалар өчен кичә үткәрелде. Балалар “Дуслык” һәм “Кояшкай” командаларына бүленеп 5 турда көч сынаштылар.“Җомак әйтәм тап”, “миннән Сорау –җавап сездән”,”Серле кунак”, “.Шарадалар” һәм “Кем җитез?” дигән уеннарда балалар бик матур уен күрсәтеп ,“Кояшкай “командасы җиңү яулады.Кичэ бик күңелле узды. 18 кеше катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: