АҖ торак пунктлары турында кыскача белешмә

«Байлангар авыл җирлеге” муниципаль берәмлеге

Муниципаль берәмлек Башлыгы: Минегалиев  Ильфат  Хәким улы

Муниципаль берәмлек Советы рәисе: Минегалиев  Ильфат  Хәким улы

ТЕЛЕФОН (ФАКС) : 8 (84364) 34-7-39

E-MAIL: BAY.KUK@TATAR.RU

АДРЕСЫ : 422121 Татарстан республикасы, Кукмара муниципаль районы,

Байлангар авылы, Совет урамы, 19А  йорт.

Байлангар авыл җирлеге 1924 елда барлыкка килгән. Кукмара ш. т.п. 15 чакрым  ераклыкта урнашкан. Авыл җирлеге составына 4 торак пункт керә: Байлангар, Нормабаш, Саз – Тамак авыллары,  Саз – Тамак тимер юл разъезды. Бу җирлектә 369 шәхси хуҗалык булып, халык саны 1149 җитә. Төп милли состав булып татарлар исәпләнә. “Кукмара” АФ  - төп авыл хуҗалыгы предприятиясе. Байлангар авыл җирлеге Татарстан Республикасының  Кама алда табигый – икътисади зонасында урнашкан. Кырчылыкта төп игътибар бөртек хуҗалыгына (арыш, язгы бодай һәм сабан, бөртекле һәм бөртекле–кузаклы культуралар төркеме) бирелә. Эшчеләр саны уртача 40 ка җитә. Авыл халкы терлек асрап, итек басып көн күрә.

Байлангар авыл җирлеге Башлыгының кабул итү сәгатьләре: сишәмбе көнне 14.30. дан  17.30. кадәр.

Байлангар авыл җирлеге депутатларының кабул итү вакыты: пәнҗешәмбе көнне 14.00 дән 16.00 кадәр.

Депутатлар исемлеге:

Хисамиев  Альфред Мөнәвир улы

Гиззатуллин Зөлфәт Зөфәр улы

Харисов Ильяс Марсель улы

Шакиров Расим Маннан улы

Шамсутдинов  Габдельнур Мулланур улы

Галиев Ильфат Ильгиз улы

Файзриева Вафирә  Гафур кызы

Каримуллина Равия Абдулла кызы

Миннегалиев Илфат Хәким улы
Вакказов Хатмулла Гәрәй улы

Башкарма комитет хезмәткәрләре: