Ял көннәрендә мәдәният йортларында күп төрле бәйрәм чаралары үтте

2017 елның 7 ноябре, сишәмбе

Халыклар бердәмлеге көне һәм Татарстан Республикасы Контитуциясенең 25 еллыгы уңаеннан Кукмара районы авыллары мәдәният йортларында күп төрле бәйрәм чаралары үтте.  Аш Буҗи авылы клубында “Бердәм булыйк, бергә булыйк”, Өлгедә - “Бердәмлектә көчебез”,   Пчеловодта – “Бердәм булыйк!”, Әсән Елгада  - “Бердәлектә безнең көч”, Кәркәвечтә – “Татарстан – минем республикам”, Байлангарда – “Җырлы-моңлы туган ягым”, Чишмабашта – “ Сөенеп яшик, дуслар”, Югары Арбашта "Гөрләшеп яшик, дуслар", Каенсарда “Туган телебез – татар теле”, Түбән  Үрәстә “Халыклар бердәмлеге көне” дип аталган чаралар әзерләнде һәм үткәрелде. Шулай ук, Ятмас Дусай, Югары Өскебаш, Битлянгур, Купка,Татар Толлысы авылларында әлеге бәйрәм көннәре билгеләп үтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: